• 23 Duben 2024, 20:40:37 odpoledne
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

 


Ripování Extendet verzí seriálů

Odeslal: Noir Datum: 04 únor 2016, 10:05:38 dopoledne Zobrazeno: 4301

2. RIPOVANÍ EXTENDET VERZÍ SERIÁLŮ

Pokud to chcete zkusit ideticky podle mých souboru tak tady jsou
TVRIP
http://www.uloz.to/xumSkuX8/da-vinciho-demoni-s02e04-na-konec-sveta-avi

WEB-DL tohle by měla být stejná verze jako mám já
http://www.uloz.to/xSGdWhrC/da-vinci-s-demons-s02e04-the-ends-of-the-earth-720p-web-dl-2ch-x264-psa-pres-multiload-cz-mkv

Na samém začátku mám:
en WEB-DL . mkv - bez loga 23.976 FPS
cz TVRIP .avi - s logem 25 FPS

Jak můžete vidět na době trvání vůbec nám tyto dvě videa časově nesedí.

Požadované programy:
Sony Vegas
MKV Merge
TFM Audio Tool
Avidemux (případně Mediacoder)
Subtitles Wizard

Vysvětlení zkratek

FPS - Frekvence snímků za sekundu

******************************************************
******************************************************

1:krok

Musíme mít cz TVrip i eng WEB-DL(Bluray...) na které to budeme dělat ve stejném FPS, cz TVripy bývají v 99% ve 25 FPS, en ve 23.976 FPS, je jedno jestli převedete TVrip na 23.976 FPS nebo WEB-DL na 25 FPS,  ale standartem bývá že se převádí cz Tvrip z 25 na 23.976 FPS.

Postup
A). VIDEO
Otevřeme si program MKV Merge > PŘIDAT > oteřem si ten TVRIP kterým má těch 25 FPS > po jeho otevření v programu odšktneme všechno krom videa a kliknem jen na videostopu (tak aby byla podsvícena modře) to je ta položka MPEG > pak záložka ZVLÁŠTNÍ VOLBY FORMÁTU > v pravém sloupci druhý odspoda je volba RAZTÁHNOUT (pokud není vysvícená nekliknuli jste na videostopu) > do tohoto pole zadáme hodnotu 25000/23976 > a pak už jen ZPUSTIT ZPRACOVÁNÍ . To je všechno po teto operaci máme vysledný soubor ve 23.976 FPS a ve formátu MKV

TAKTO BY TO MĚLO VYPADAT

VÝSLEDEK - Jak můžete vidět náš TVrip je nyní ve 23 FPS a oproti WEB-DL je nyní vidět že je tam 5:34 minuty něčeho méně.


Ted ještě to druhé video en WEB-DL to už sice máme v 23.976 takže posun FPS už řešit nemusíme, jen se zbavíme všeho krom VIDEA samotného, takže si v MERGE opět všechno odškrtneme krom MPEG a dáme ZPUSTIT ZPRACOVÁNÍ nic jiného se nedělá

VÝSLEDEKTed ještě musíme převést i audio
B). AUDIO - Jednodušší varianta se zvukem 2.0 
Otevřeme si program TFM Audio Tool > ADD MEDIA FILES > vyberem opět ten stejný TVRIP s 25 FPS > zaklikneme položku ENABLE FRAMES CONVESION > zvolímě tu drouhou možnost PAL TO NTSC 25 to 23 >  v okně pod ním RATE CONTROL METHOD zvolímě opět druhou možnost AVERAGE BITRATE (ABR) a na posuvníku nastavíme 128 nebo 192 > v okně napravo OUTPUT FORMÁT zvolíme MP3 (AC3 ve vegasu nejde) > a dáme CONVERT. Ted máme ve vystupní složce jen audiostopu (MP3) která nám bude sedět na náš TVrip který sme dělali v bodě A).


A téměř to samé i s WEB-DL , tade jen odšktneme ENABLE FRAMES CONVESION protože původní video už ve 23 FPS je


VÝSLEDEK


Smyslem celé tady té procedůry je mít video i audio tvripu ve stejném FPS jako video a audio web-dl což ted máme.POZNÁMKA: se zvukem 5.1 je tato procedůra obdobná akorát v TFM Audio Tool zašktnete místo MP3 položku 6wavs/aiffs/w64s/lpcms a v okně nalevo které se vám zobrazí ještě položku W64. Ted oproti jedné stopě z Mp3 jich budete mít 6 (C,FL,FR,LFE,SL,SR) samozřejmě se předpokládá že audio z kterého to takto děláte bylo ve zvuku 5.1 prože z 2.0 zvuk 5.1 neuděláte. To jaký typ audia máte zjistíte ve vlastnostech (ideálně MEDIAINFO) tam je napsané 2 channels  (2.0) nebo 6 channels (5.1) pokud máte jako ted třeba my že eng WEB-DL je 5.1 a cz TVRIP v 2.0 musíte to dát vše do zvuku 2.0. (postup bod B)


***************************************************
***************************************************


2:krok 

Program Sony Vegas ve kterém to budeme dělat neumí pracovat se soubory MKV takže se vše musí převést optimálně do AVI (či MP4), ale nic se nemusíte bát nás v konečném výsledku zajímá jen audio takže žádné zásahy do kvality obrazu se konat nebudou (pokud sami nebude chtít).

Tady si otevřeme ty videa (MKV) která sme zbavili AUDIO stopy a už jsou také převedená do 23 FPS

Ted si vyberte možnost která vám nejvíce vyhovuje.
Postup 1 možnost - otevřem si Avidemux > VIDEO i AUDIO OUTPUT na COPY > OUTPUT FORMÁT bud na AVI muxer (to se ale může sekat) nebo na MP4 muxer (ten nám zase ve výsledku může z videa udělat zelenou plochu, proč to tak je netuším). > a pak jen FILE > SAVE > pojmenuj te si to jak chcete a nezapomentě na konec vašeho textu napsat "váštext.mp4" nebo "váštext.avi" podle toho co jste si nastavili > SAVE (celá procedůra trvá pár sekud až pár minut)

Postup 2 možnost - otevřem Medicoder > otevřeme si v něm obě naše videa (CZ i EN) převedená na 23.976 ale v MKV > v záložce VIDEO zašktněte povoleno pokud není, BITRATE stačí 1500 ,  RATE MODE - 2 průchody a FORMÁT xvid > v záložce AUDIO odšktněte povoleno, audio nepotřebujem > KONTEJNER zvol AVI > OBRÁZEK a položka ZMENIT VELIKOST zaškrtni a z vysvíceného výběru zvol 840 x 480 > to by mělo být vše náhoře dej START > (celé překodování trvá několik desítek minut) Jestli nikam nespěcháte dopuručuji tuto možnost ve Vegasu to pak bude plynulejší.

VÝSLEDEK


Pokud KROK 1 A 2 zvládnete jinak (lépe) přeskočte rovnou na KROK 3


******************************************
******************************************

3:krok 

Takže ted máme obě video CZ i ENG v AVI i ve 23.976 FPS a taktéž máme dvě obě audia ale zvlášť. Ted máme celou tu otravnou procedůru převádění za sebou a pustíme se do samotné práce v Sony Vegas.

Při otevírání stop se stává že se stopa nečte na začátku kurzoru mohou se tak dvě stopy překrývat. kliknete na stopu a tahem ji posunte tam kam potřebujete

FILE > OPEN > otevřem si "4 WEB-DL avi"
FILE > OPEN > otevřem si "Da Vinci's Demons S02E04 WEB-DL 1080P EN-TFM"

Ted na časové ose máte obě tyto stopy jsou plus mínus stejně dlouhé (viz obrázek) ted ale tak jak jsou se pohybuji nezávisle na sobě a my je potřebujeme sjednotit. Takže obě stopy posuneme na začátek tak aby začínaly stejně (konec nás nezajímá) ideální je obě posunout na časové ose na začátek. Pokud jste to zvládli zmáčkněte a držte na klávesnici levé CTRL a klikněte levou myší postupně na obě stopy, budou tak označeny žlutým rámečkem, pokud je takto máte obě označeny zmáčkněte na klávesnici písmeno "G" tím se nám obě stopy spojí a "jezdí" ted spolu.
To samé s CZ verzí TVripu, ale opět je tyto dvě stopy (web-dl neoznačujte)

FILE > OPEN > otevřem "4 TVRIP avi"
FILE > OPEN > otevřem "Da-Vinciho-démoni-S02E04-Na-konec-světa TVRIP cz na 23FPS-TFM"Není špatné si každou stopu zkontrolovat jestli zvuk sedí s obrazem pokud ne něco jste udělali špatně.


***

Takže dál. Já osobně to dělám tak že si pusunu obě VIDEO stopy CZ i EN k sobě a zvuky nechám podnimi. Takže kliknem myší na Video CZ verze která je ted jako 3 odzhora (na to pole nalevo) vysvítí se modře a vy tahem myší si ji posunete nahoru nebo dolů v našem případě nahoru.
***

Ted si kolečkem myšli přiblížíme video stopy abychom viděli na čem jsme a jak můžete vidět s obrázku dole, obrazové pole jsou na každé stopě jiné.Já už Da Vinciho znám a vím že v EN verzi je na začátku část co bylo minule která v CZ verzi není takže musíme posunout CZ verzi až tam kde nám bude sedět s tou EN, takže na klávesnici normálně šipkama doprava doleva se posouvame po ose. Tady se ukáže jestli nebylo lepší jít do Mediacoderu a enkodovat to do 480p (ta se tak pak tady tolik neseká oproti 1080, ale neplatí to vždy) je sem v tomto okamžiku vyměnil 1080 za 480 kterou sem si udělal v Medicoderu podle návodu výše (KROK 2 postup 2) protože mě se to strašně seká.

Pokud potřebujete nějakou stopu smazat klikněte opět na to levé pole a klikněrte na přislušnou stopu levým aby opět svítilo modře a kliknete na něj pravou myší a vyperte DELETE TRACK tak se vám smaže jen jedna stopa, kdybyste kliknuli přímo na stopu a dali DELETE smažou se vám obě.

***

Takže co bylo minule trvalo asi 47 sekund***

Protože musíme mit CZ stejné jako EN musíme si tento začátek dát k cz zvukové stopě, takže dáte kurzor na zvukovou stopu kterou budete stříhat a pravým tlačítkěm myší kliknete a pak vyberete z nabídky SPLIT a stopa se rozstřihne.***

Tu 47s en stopu pak myší posunte dolu a spojíte ji tak s cz stopou***

Ok tak tohle máme a ted budeme hledat další místo kde kde to v české verzi vystřihli...
Tak další máme hned po ůvodní znělce, takže ten samý postup.
***

Po každíém střihu je dobré nastavit si přechod aby zvuk byl pořád plynulý, umístíte kurzor myši na kraj střiženého pole a objeví se vám malý čtverec pak jen posunete o rám ms (0:10 které tam vidíte je 1 desetina sekundy)
***

Tímto zpusobem pokračujete až do konce.***

Takže ted to vemem odzhora

v 1 řádku je EN video WEB-DL na které si dělámě audio
v 2 řádku je CZ video TVRIP
v 3 řádku je EN audio
v 4 řadku je CZ audio což je to nejdůležitější

My ted už potřebujeme jen 4 řádek  kde je namíchaná CZ a EN audio stopa podle toho co nám v cz TVripu odepřeli.

Ted když máme hototo smažeme 1-3 řádek aby nám zbyla jen ta cz//en stopa***

Když máme hotovo musíme si to celé značit. V levem roho vidíte takový malý žlytý trojúhelník chytnete za něj myškou a potáhete ho na konec stopy.***

FILE > PROPERTIES > AUDIO

- Necháte STEREO (5.1 se dává jen v případech že pracujeme s zvukem 5.1 což není tento případ)
- 48 000 HZ
- 16
- RESAMBLE AND STRECH vyberete BEST

pak ještě odšktnete nalevo to ENABLE LOW PASS

> APPLY > OK

***

FILE > RENDER AS > vyberete položku STEREO DVD > a RENDER***

Ted se nám do výstupní složky vytvoří Audio (pojmenoval sem VÝSLEDEK)

***

Ted ještě titulky na nedabovaná místa na to potřebuje program SUBTITLES WIZARD a full titulky které jsou na celo anglickou verzi našeho web-dl. Nejlepší je se vrátit do Vegasu a poznamenat si od kdy do kdy je tam angličtina a pak jen všechno ostatní z titulků v programu smazat

Při ukládání titulků zvolte možnost SUBRIP

***

Ted dáme všechno dohromadyv programu MKV MERGE

Přidáme Video to en WEB-DL.mkv
Audio VÝSLEDEK
TORCED TITULKYSTART MUXING
No a to je vše tak doufám že jste s tohoto návodu aspon něco pochopili a zbytek můžete pochopit s videa
RIP
ZVUK 5.1


SPOJENÍ V MKV MERGE

ÚPRAVA TITULKŮ

Hodnocení: ***** od 1 uživatelé.

KomentářePowered By SMF Articles by CreateAForum.com

Stránka vytvořena za 0.098 sekund, 16 dotazů.

sexshop Růžový slon

Realitní kancelář Brno | Rychlé půjčky | Hromadný email | Azyl pro Milence | Cosplay Porn | Natáčení porna | VPS hosting | Voyeur Porn | Virtual Private server | Nerd porn |
Snubní prsteny | Klinika rázové vlny | Malá půjčka na IČO | Slevové kupóny na hosting | Webhosting | Příprava na přijímací zkoušky na gymnázia a SŠ | Krbové vložky